21.1 C
Chicago
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Belgia/ Podpalono szóstą szkołę w Charleroi z powodu wprowadzonych zajęć z edukacji seksualnej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Szósta szkoła w Charleroi w środkowej Belgii została podpalona w nocy z czwartku na piątek z powodu obowiązkowych zajęć z edukacji seksualnej – informują media. Minister spraw wewnętrznych Annelies Verlinden zwołała specjalną naradę w tej sprawie.

Na początku tygodnia podpalono cztery szkoły podstawowe w tym mieście, a w nocy ze środy na czwartek kolejną placówkę. Ogień w kolejnej szkole, Ecole des Cites, został podłożony w ostatnią noc.
Podobnie jak w poprzednich przypadkach prokuratura twierdzi, iż podpalenia są związane z wprowadzoną w szkołach obowiązkową edukacją seksualną. We wszystkich szkołach przybyłe na miejsce służby ratunkowe znalazły tabliczki z napisami odnoszącymi się do edukacji seksualnej.
Media przypominały wcześniej, iż obowiązkowa edukacja seksualna wprowadzona w Walonii i Brukseli (tzw. EVRAS), którą wszyscy francuskojęzyczni uczniowie będą otrzymywać od początku roku szkolnego, spowodowała burzę w środowiskach religijnych i konserwatywnych.
„Przeciwnicy narzekają, że zbyt wcześnie wprowadzi ona dzieci w pojęcia związane z płcią i tożsamością seksualną. Twierdzą, że omawianie tych tematów ze swoimi dziećmi powinno należeć do rodzin” – wskazuje portal Brussels Times.
Szefowa MSW Annelies Verlinden napisała na platformie X, dawnym Twitterze, że zwołała w piątek spotkanie koordynacyjne z udziałem służb specjalnych, policji oraz władz lokalnych. „Należy położyć kres podpaleniom” – podkreśliła minister.
Andrzej Pawluszek (PAP)

 

apa/ ap/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520