26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Barack Obama podziwiał prototyp eksponatu do prezydenckiego centrum jego imienia w Chicago

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Były prezydent Barack Obama odwiedził w czwartek w Chicago. Osobiście chciał przyjrzeć się jednemu z interaktywnych eksponatów, które znajdą się w powstającym w prezydenckim muzeum noszącym jego imię.

 

Budowa muzeum i centrum prezydenckie im. Baracka Obamy jest w toku. Dlatego Obama zatrzymał się w McCormick Place, aby zapoznać się z prototypem jednego z eksponatów, które mają znaleźć się w muzeum. Jest to jeden z 50 immersyjnych eksponatów, które mają być prezentowane w Centrum Prezydenckim im. Baracka Obamy.

Wspomniany eksponat nazwano „Power of Words”. „Jest on wysoki na 44 stopy, ale to tylko około połowa wysokości, jaką będzie miał w Centrum Prezydenckim Obamy” – powiedział Michael Strautmanis, dyrektor Fundacji Obamy. Dodał, że kiedy eksponat trafi do muzeum będzie miał wysokość 88 stóp. Ma on pokazać, w jaki sposób słowa mogą inspirować i łączyć różnych ludzi oraz budować społeczność.

Budowa prezydenckiego centrum jest w toku i obejmuje 19,3 akrów w Jackson Park wzdłuż Stony Island. Centralnym punktem kampusu będzie ośmiopiętrowe muzeum. W poniedziałek ekipy mają rozpocząć budowę Centrum Programowo-Artystycznego przy 63 ulicy i Stony Island. Znajdzie się tam sala gimnastyczna i inne placówki rekreacyjne.

Podczas gdy wielu jest podekscytowanych postępem prac, niektórzy okoliczni mieszkający są krytycznie nastawieni do rozwijającego się kampusu. „Ludzie martwią się o ceny nieruchomości” – powiedziała jedna z mieszkanek. Datę otwarcia prezydenckiego centrum im. Baracka Obamy wyznaczono na 2026 rok.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520