11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Autonomiczna maszyna w służbie San Antonio. K-5 będzie robo-ochroniarzem lotniska

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rada miejska San Antonio zatwierdziła umowę z firmą Knightscope na wynajem specjalnego robota, który ma zapewnić dodatkową ochronę na lokalnym lotnisku. Autonomiczne urządzenie waży 420 funtów i będzie pełniło funkcję raczej „wywiadowczą”, niż siłową.

Decyzją Rady Miasta San Antonio robot K-5 firmy Knightscope stanie się częścią systemu bezpieczeństwa tamtejszego lotniska.

Autonomiczna maszyna waży 420 funtów, mierzy 5 stóp 4 cale i porusza się z prędkością 3 mil na godzinę. Robot ma pojawić się na lotnisku w San Antonio już wciągu dwóch najbliższych miesięcy.

Radni głosowali 7-3 za wynajęciem robota od firmy Knightscope. Roczny kontrakt na wynajem autonomicznej maszyny to koszt 21 tys. dolarów.

K5 będzie używany do reagowania na alarmy drzwi na lotnisku i zostanie umieszczony w pobliżu drzwi z alarmami, które są często uruchamiane. Gdy ktoś uruchomi alarm, K-5 ma udać się w pobliże,  następnie zrobić tej osobie zdjęcie i przekazać do centrali, gdzie zostanie rozstrzygnięte, czy posiada uprawnienia do otwierania wyż. wym. drzwi.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520