21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Austriackie media po meczu z Polską: Gol Traunera na 1:0 był najszybszym w historii występów tej reprezentacji w mistrzostwach Europy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Po meczu z Polską w mistrzotwach Europy austriackie media oceniają, że zwycięstwo ich reprezentacji w Berlinie 3:1 było zasłużone, choć piłkarze selekcjonera Ralfa Rangnicka „męczyli się” z biało-czerwonymi. „Otworzyliśmy szerzej drzwi do awansu” – podkreślono.

Oba zespoły przegrały swoje pierwsze mecze Euro 2024: Polska z Holandią 1:2, a Austria z Francją 0:1. Dlatego na stronie internetowej dziennika „Die Presse” piątkowe starcie określono mianem „kluczowego”.

„Austria męczyła się z Polską, ale mimo to pewnie wygrała to kluczowe spotkanie 3:1. Utrzymywała w nim wysokie tempo. W 58. minucie (Robert Lewandowski) pojawił się na boisku, ale pomijając żółtą kartkę nie wyróżnił się. We wtorek czekają na nas Holendrzy. Awans jest jak najbardziej możliwy” – analizowano.
Zwrócono także uwagę, że gol zdobyty w dziewiątej minucie przez Gernota Traunera na 1:0 był najszybszym w historii występów tej reprezentacji w mistrzostwach Europy.
W serwisie internetowym dziennika „Der Standard” również nie kryto radości z faktu, że Austria pozostaje w grze o fazę pucharową.
„Reprezentacja Austrii otworzyła szerzej drzwi do 1/8 finału. Przed ostatnim meczem, we wtorek z Holandią, ma trzy punkty, a to może wystarczyć do tego, aby zostać jedną z czterech najlepszych drużyn z trzecich miejsc, które awansują do fazy pucharowej. Ostatnia w grupie D już na pewno nie będzie” – zauważono.
W serwisie online gazety „Salzburger Nachrichten” podkreślono z kolei, że Austriacy nie dali się przytłoczyć stawce spotkania.
„Austria utrzymała nerwy na wodzy i wygrała swój +finał ME+ z Polską 3:1. Nawet w przypadku porażki z Holandią w ostatnim meczu grupowym musiałoby się wydarzyć dużo złego, żeby zespół Ralfa Rangnicka odpadł” – oceniono.
Na stronie internetowej dziennika „Kurier” pokuszono się nawet o bardziej romantyczne spostrzeżenie: „Równo z ostatnim gwizdkiem sędziego nad Berlinem zaświeciło słońce. Radość kibiców i drużyny nie miała granic”.
W tabeli grupy D Polska jest ostatnia z zerowym dorobkiem. Pozostałe drużyny mają po trzy punkty, a o godzinie 21 w Lipsku rozpoczyna się spotkanie Francji z Holandią.(PAP)

 

mm/ co/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520