12 C
Chicago
czwartek, 18 kwietnia, 2024

Atak zimy w Chicago. Do soboty może spaść nawet do 12 cali śniegu!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ponad 500 lotów zostało odwołanych z chicagowskich lotnisk w piątek do 5:30 rano. Powodem są opady śniegu.

 

Z O’Hare nie wystartowało 470 samolotów a z Midway 122. Przedstawiciele lotnisk przewidują kolejne odwołane loty, tym bardziej że opady śniegu w ciągu dnia mają się nasilić. Może spaść nawet od 6 do 12 cali.

Pogarsza się także sytuacja na drogach. Do kierowców zaapelowano o ostrożność a w miarę możliwości pozostanie w domach. Sytuację pogorszy porywisty wiatr, który może nawiewać śnieg na drogi.

Atak zimy jest także powodem odwołania zajęć w blisko 100 szkołach między innymi w Joliet, Wilmette, Elgin, Forest Park, New Lenox, Lake Forest, Lincolnshire, Niles, Midlothian, Tinley Park, Glencoe, McHenry i Arlington Heights. Szkoły przeszły na zdalne nauczanie. Zarząd Szkół Publicznych Chicago (CPS) o 4.30 rano opublikował na swojej stronie internetowej następujący komunikat: „CPS obecnie monitoruje sytuację pogodową. Nasze szkoły są otwarte, chyba że dystrykt podejmie inną decyzję”.

Zdecydowano się także na zamknięcie wielu przedszkoli i bibliotek publicznych. Niektóre biznesy też dały pracownikom dzień wolny albo poleciły im pracować z domu. Ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu obowiązuje w metropolii chicagowskiej do soboty do południa.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520