-0.6 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Arizona. Urzędnicy oskarżeni o manipulacje przy wyborach w 2022 roku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Urzędnicy jednego z powiatów w Arizonie, którzy w 2022 roku opóźnili ogłoszenie wyników wyborów, zostali oskarżeni o popełnienie przestępstwa – poinformował w środę stanowy prokurator generalny.

Wielka Ława Przysięgłych Sądu Najwyższego Maricopa County oskarżyła w środę superwizorów Cochise County Peggy Judd i Toma Crosby’ego o spisek oraz ingerencję urzędnika w przebieg wyborów.

„Powtarzające się próby podważenia naszej demokracji są niedopuszczalne” – stwierdził w oświadczeniu prokurator generalny Arizony Kris Mayes, Demokrata. „Złożyłem przysięgę, że będę stał na straży praworządności, a moje biuro będzie nadal egzekwować prawo wyborcze stanu Arizona i wspierać naszych urzędników wyborczych w wykonywaniu obowiązków i odpowiedzialności swoich biur”.

Dennis Wilenchik, prawnik Crosby’ego, nazwał akt oskarżenia „tylko i wyłącznie stronniczością polityczną”. W oświadczeniu zapewnił o zdecydowanej obronie przed – jak to określił – bezpodstawnymi oskarżeniami.

„Spisek opiera się wyłącznie na rzekomej „umowie” dotyczącej ingerencji, która nie istnieje, ponieważ jej nie było” – stwierdził Wilenchik, który również określił zarzut ingerencji jako „bezsensowny”.

W zeszłym roku wyniki wyborów zostały bezproblemowo poświadczone na terenie większości USA. Jednak w Arizonie sześć powiatów wahało się, czy dotrzymać terminu certyfikacji ze względu na naciski części Republikanów. Demokraci ostatecznie wygrali w amerykańskim Senacie, w wyborach na gubernatora i w innych wyścigach toczących się w całym stanie.

Arizona stała się w ostatnim czasie „stanem wahadłowym”, co oznacza, że nie jest ona bastionem żadnej z partii.

Red. JŁ

(Źródło: The Associated Press)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520