26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Alimenty to rasizm i dyskryminacja? Kontrowersyjna propozycja Grupy Zadaniowej ds. Reparacji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W najnowszym – ponad 1100-stronnicowym raporcie kalifornijskiej Grupy Zadaniowej ds. Reparacji – znalazł się nowy postulat. Komisarze domagają się, aby ustawodawca zniósł wszelkie odsetki od zaległych zobowiązań alimentacyjnych dla rodziców o niskich dochodach. Wymagane byłoby jedynie spłacenie należnej kwoty.

Saga kalifornijskich reparacji dla Afroamerykanów nie kończy się. Gubernator Gavin Newsom jasno stwierdził kilkanaście tygodni temu, że sztandarowa propozycja Grupy Zadaniowej – tj. do 1,2 mln dolarów reparacji na jednego potomka czarnych niewolników – nie zostanie zrealizowana. Ale komisarze dalej pracują nad innymi rozwiązaniami, które mógłby zaimplementować kalifornijski rząd w ramach zadośćuczynienia za niewolnictwo i dyskryminację.

W najnowszym, ponad 1100-stronicowym raporcie Grupy Zadaniowej, znalazł się kontrowersyjny zapis, który de facto uderza w dzieci czarnoskórych mieszkańców Kalifornii.

„Grupa zadaniowa zaleca, aby ustawodawca uchwalił przepisy mające na celu zniesienie wszystkich odsetek narosłych od zaległych alimentów na dzieci, wymagając jedynie spłaty należnej kwoty głównej” – brzmi fragment raportu, przytoczony przez Washington Examiner. „Propozycja zaleca co najmniej, aby ustawodawca wyeliminował przyszłe naliczanie odsetek od zadłużenia z tytułu alimentów na dzieci dla rodziców o niskich dochodach”.

Jak Grupa Zadaniowa uzasadnia kontrowersyjną propozycję? Tym, że „chociaż Afroamerykanie stanowią mniej niż siedem procent populacji Kalifornii, stanowią około 18 procent rodziców, na których ciąży dług alimentacyjny”. Ponadto drobnym drukiem dopisano, iż „dług alimentacyjny [powinien] opierać się wyłącznie na sytuacji finansowej rodzica i jego zdolności do spłaty”, a minimalna kwota alimentów powinna zostać wyeliminowana.

Choć z pewnością Grupie Zadaniowej zależy na finansowym odciążeniu populacji czarnych w Kalifornii i zniwelowaniu różnic dochodowych pomiędzy czarnoskórymi a białymi, w rzeczywistości – jak zwraca uwagę Examiner – będzie uderzeniem w dzieci. Według Census Bureau, nieco ponad jedna trzecia czarnych rodziców sprawujących opiekę nad dzieckiem otrzymuje alimenty. Wprowadzona pod pozorem „złagodzenia spuścizny rasizmu” propozycja mogłaby dodatkowo pogłębić przepaść majątkową pomiędzy dziećmi czarnych i białych.

Red. JŁ

(Źródło: Washington Examiner)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520