10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Akcja pomocy charytatywnej dla ukraińskich uchodźców

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W sobotę, 17 września miała miejsce w Chicago kolejna akcja praktycznej pomocy dla ukrainskich imigrantow wojennych. Wzięła w nich udział organizacja harcerstwa ukraińskiego Płast, Maria Pappas, Skarbnik Powiatu Cook, Black Men United i przedstawiciele Kongresu Amerykańsko Ukraińskiego.

Przygotowano praktyczne sprzęty gospodarstwa domowego, meble, poduszki, garnki, pieluchy i inne niezbędne artykuły, które były rozdawane ukraińskim uchodźcom w potrzebie w sobotę na parkingu kościoła katolickiego św. Włodzimierza i Olgi w Ukrainian Village w Chicago.

Akcja była wspólną inicjatywą organizacji Black Men United, skarbnik powiatu Cook Marii Pappas i organizacji harcerskiej.

Organizacja Black Men United zapowiedziała, że przekazała ciężarówkę towarów, w tym: zestawy do sypialni i salonu, łóżka, meble ogrodowe, piecyki, frytkownice beztłuszczowe (air fryer), pieluchy i mieszanki do karmienia niemowląt.

Marta Farion, Vice Prezydent Kongresu Amerykańsko-Ukraińskiego w Illinois powiedziała w rozmowie z naszą redakcją, że z akcji skorzystało około 300 osób, w większości to matki z małymi dziećmi, którym udało się przyjechac do Stanów Zjednoczonych i próbują powoli odbudować swoje życie.  Marta wyraziła podziekowanie polonijnym organizacjom za wspieranie Ukrainy i za wiele innych form pomocy ukraińskim uchodźcom.

Maria Pappas, Skarbnik powiatu Cook, odwiedziła niedawno Polskę i widziała na własne oczy wielu ukraińskich imigrantów wojennych w Polsce. Zapowiedziala kolejne akcje praktycznej pomocy dla ukraińskich imigrantów w Chicago, jak również akcję na rzecz zebrania środków dla ukraińskich imigrantów w Polsce.

W akcję zaangażowana jest także moja była koleżanka Rahshedah, z którymi pomagaliśmy kiedyś wspólnie przez kilka lat wielu imigrantom z Ukrainy, z Polski i z wielu innych stron świata.

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikołajczyk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520