23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Adams odrzucił zaproszenie Abbotta. Gubernator Teksasu zaprosił go na granicę z Meksykiem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Były policjant, a teraz burmistrz Nowego Jorku Eric Adams, powiedział w tym tygodniu dla ABC News, że nie musi fizycznie znaleźć się na granicy amerykańsko-meksykańskiej, aby zdawać sobie sprawę, że trwa tam kryzys migracyjny. Tym samym burmistrz Nowego Jorku odrzucił zaproszenie gubernatora Teksasu Grega Abbotta, który chciał, aby Adams zobaczył jak wygląda teraz południowa granica USA – na własne oczy.

Adams – mówiąc, że zdaje sobie sprawę z istnienia kryzysu migracyjnego – oskarżył o jego wywołanie… Abbotta. „Nie musimy stać na granicy, by stwierdzić, że wywołany przez niego kryzys to prawdziwy kryzys” – powiedział burmistrz.

Najwyższy, nowojorski urzędnik oskarżył gubernatora Teksasu o brak woli współpracy. Adams twierdzi, że jego administracja kontaktowała się z administracją Abbotta w sprawie koordynacji działań w zakresie relokacji migrantów z Teksasu do NY. Zwożenie migrantów do miast, zarządzanych przez Demokratów, Adams nazwał natomiast „zabiegiem politycznym”.

„Nie było żadnej koordynacji z gubernatorem Abbottem i gubernatorem DeSantisem, chcieli tylko użyć tej politycznej sztuczki, zamiast zrozumieć, że to są ludzie, to są rodziny, to są ludzie” – mówił Adams.

Abbott zaprosił listownie Adamsa i burmistrz DC Muriel Bowser, aby osobiście zobaczyli „kryzys humanitarny i kryzys bezpieczeństwa” na początku zeszłego miesiąca – po tym, jak Abbott już zaczął wysyłać migrantów do obu ich miast. Wówczas sekretarz prasowy Adamsa, Fabian Levy, skrytykował ten ruch w oświadczeniu dla „Daily Mail”.

„Zamiast robienia zdjęć na granicy mamy nadzieję, że gubernator Abbott skupi swoją energię i zasoby na zapewnianiu wsparcia i zaopatrzenia osobom ubiegającym się o azyl w Teksasie, tak jak ciężko pracowaliśmy [nad tym] w Nowym Jorku” – powiedział Levy 1 sierpnia.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520