10 C
wtorek, 30 kwietnia, 2024

Irena Szewińska: Ilość medali przerosła moje najśmielsze oczekiwania

Spodziewałam się, że przywieziemy z Amsterdamu kilka medali, ale taka ich liczba i ogólne wyniki naszych zawodniczek i zawodników przeszły wszelkie oczekiwania – przyznała Irena Szewińska, która z trybun Stadionu Olimpijskiego oglądała zmagania lekkoatletów podczas mistrzostw Europy. – Widać było bardzo dobre przygotowanie naszych reprezentantów. Niech świadczą o tym choćby rekordy życiowe, które wielu z nich pobiło. To wspaniały występ, który napawa optymizmem – dodała wielokrotna medalistka olimpijska, a trzykrotna mistrzyni.

Biało-Czerwoni podczas 23. mistrzostw Europy w Amsterdamie zdobyli 12 medali. Tyle samo co Turcja, o cztery mniej niż Niemcy i Wielka Brytania. Ale to Polska wygrała klasyfikację medalową. Aż połowa z ich krążków jest złota. Zdobyli je Anita Włodarczyk (rzut młotem), Angelika Cichocka (bieg na 1500 m), Paweł Fajdek (rzut młotem) Robert Sobera (skok o tyczce), Adam Kszczot (bieg na 800 m) i Piotr Małachowski (rzut dyskiem).