11.2 C
Chicago
wtorek, 22 kwietnia, 2025

Projekt ustawy zmieniający godziny rozpoczęcia zajęć w szkołach średnich w Illinois

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Uczniowie szkół średnich w Illinois być może będą mogli dłużej spać. Jeżeli projekt nowej ustawy zostanie zatwierdzony to lekcje będą zaczynać się nie wcześniej jak o 8:45 rano.

 

Ustawa HB2951 przedstawiona przez demokratyczną kongreswoman Laurę Faver Dias wprowadza zmiany w kodeksie szkolnym w Illinois. Uczniowie popierający projekt stawili się w tym tygodniu przed komisją edukacji Izby Reprezentantów Illinois.

Zaznaczyli, że uczniowie, którzy śpią 8 godzin, cieszą się lepszym zdrowiem psychicznym i odnoszą sukcesy naukowe. Pomysłu nie popierają rodzice, którzy stwierdzili, że zmiana zaburzy ich harmonogram.

Libertyville High School od 2018 roku zmieniło godzinę rozpoczęcia zajęć na 8:45 rano i jak wynika z najnowszych badań odnotowano u uczniów tej szkoły znaczną poprawę.

Według Amerykańskiej Akademii Pediatrii sen od 8,5 do 9,5 godziny jest uważany za najlepszy dla nastolatków. Krajowe Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) stwierdziły w 2021 r., że 77% uczniów nie śpi wystarczająco dużo.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"