20.7 C
Chicago
wtorek, 22 kwietnia, 2025

Gry online: przemysł odporny na pandemię?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Pandemia koronawirusa jest problemem globalnym, który miał wpływ na każdą możliwą branżę – również branżę gier wideo.

Dla wielu osób domowa izolacja szybko zwiększyła liczbę godzin spędzonych przed ekranem komputera oraz zainspirowała miliony do wypróbowania nowych cyfrowych rozwiązań. Z każdym dniem przybywa osób, którzy w ramach domowej izolacji chcą przenieść się do wirtualnego świata. Czy można, zatem powiedzieć, że branża gier wideo jest odporna na COVID-19?

Jak pandemia wpłynęła na branżę gier wideo?  

Pandemia zmieniła branżę gier wideo w znacznym stopniu. Rozprzestrzenianie się COVID-19 oraz domowa izolacja spowodowały gwałtowny wzrost popularności właśnie gier elektronicznych. Światowy dochód rynku gier rośnie średnio w tempie 5-7% rocznie − w 2020 roku było to aż 9%. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedano w 2020 roku gry wideo o łącznej wartości 29,4 mld dolarów − to o 23% więcej niż w 2019 roku. W rezultacie, to daje 159,3 mld dolarów dochodów z tej branży. Według statystyk, w 2023 roku ta liczba może przekroczyć nawet 200 mld.

Wszystkie te liczby sprowadzają się do gwałtownych zysków firm zajmujących się produkcją gier wideo. Na przykład, japońska firma Nintendo odnotowała 1,4 mld dolarów zysku pod koniec 2020 roku. To 5 razy więcej niż w 2019 roku – wynikało to m.in. z premiery Animal Crossing: New Horizons (właśnie na konsolę Nintendo). Natomiast, amerykański producent Electronic Arts, znany ze swojego renomowanego tytułu sportowego FIFA, dodał 7 mln nowych graczy do swoich szeregów w drugim kwartale 2020 roku.

Pozostanie w domu wymusiło na społeczeństwie szukania nowego rodzaju rozrywek. Oczywiście, świat gier wideo zawsze miał ogromną liczbę zwolenników, ale teraz, kiedy koronawirus jest absolutnie wszędzie, dla własnego bezpieczeństwa wiele osób wybiera granie w domowym zaciszu.

Online gaming to nie tylko gry wideo

Świat gier jest ogromny i nie zalicza się do niego jedynie gier wideo, ale różnorodne gry mobilne oraz witryny internetowe, które proponują swoje usługi online. Takie opcje zawsze były bardzo popularne, jednak teraz zainteresowanie ze strony potencjalnych użytkowników jest jeszcze większe. Powodem tego może być to, że „fizyczne” maszyny do gier, czy kasyna, postanowiły przenieść się do Internetu. Jednym z przykładów mogą być wirtualne gry hazardowe, które za sprawą kasyn online również biją rekordy popularności. Takie kasyna oferują swoim użytkownikom rozmaite bonusy jak, na przykład, darmowe spiny, które jeszcze bardziej przyciągają uwagę. Obecnie na całym świecie jest ponad 1,5 mld użytkowników takich kasyn, a wartość rynku szacuje się na około 59 mld dolarów.

Natomiast, jeśli chodzi o gry mobilne, które można zainstalować na swoim smartfonie, to według danych, sprzedaż takich gier wzrosła w 2020 roku (jedynie w miesiącu lipcu) o 44% w Japonii i 20% w Europie. Oczywiście, warto pamiętać, że takiego rodzaju gry należy pobierać z aplikacji swojego smartfona. To samo dotyczy gier hazardowych online − tylko rzetelne strony internetowe takie jak Kika Casino mogą dać poczucie bezpieczeństwa. Od prostych gier mobilnych po wciągające gry wieloosobowe aż do gier hazardowych online − w ostatnich latach popularność wszelkiego rodzaju „wirtualnych” rozrywek gwałtownie rośnie.

Produkcje, które zyskały zwolenników w czasie COVID-19

Kryzys COVID-19 wywarł ogromny wpływ na zmianę nawyków, również tych związanych z wyborem odpowiedniej formy rekreacji. W dzisiejszych trudnych czasach ludzie zwracają się do większej liczby rozrywek, aby wypełnić czas i odciągnąć uwagę od tego, co się dzieje na świecie. Wybierając odpowiednią grę wideo na czas pandemii mnóstwo osób zwracało uwagę na specyficzne detale. Jakie produkcje były najczęściej wybierane? Dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników cieszyły się m.in.:

  • Animal Crossing: New Horizons

Gra jest jedną z najczęściej wybieranych w czasie pandemii, ponieważ jest to rodzaj symulatora życia, w którym wiedzie się spokojne życie bez żadnych trosk i zmartwień. Właśnie ten „kojący” nastrój jest czymś, czego wiele osób potrzebowało w czasach COVID-19.

  • Minecraft

Dzięki funkcji multiplayer (której nie było wcześniej) produkcja uzyskała bardzo dużą popularność. Minecraft to typowa gra wieloosobowa, która pozwala graczom spotykać się online (bardzo pożądana funkcja w czasie pandemii), w celu odkrywania rozległych światów oraz budowania budynków.

  • Fortnite: Battle Royale

Fortnite to kolejna produkcja, która daje możliwość zagrania w trybie multiplayer. Chociaż jest to gra z bardziej „brutalnych”, to dzięki możliwości prowadzenia batalii z wrogiem w trybie drużynowym (podobnie do Call of Duty: Warzone), ta gra wideo zyskała duże zainteresowanie – właśnie w czasie domowej izolacji.

Mnóstwo branży jeszcze przez wiele lat będzie odczuwało skutki koronawirusa. Zatem, czy ten powszechny wzrost zarówno w sprzedaży, jak i użytkowaniu gier wideo utrzyma się jeszcze przez długi czas? Kryzys COVID-19 przyspieszył pozyskiwanie fanów gier wideo na dużą skalę, ale zatrzymanie ich na dłużej może okazać się wyzwaniem – zwłaszcza, gdy ludzie wrócą do szkół i miejsc pracy. Należy, jednak pamiętać, że pandemia trwale zmienia nasze nawyki, przede wszystkim te związane z rozrywką. Poziom popularności gier wideo, gier mobilnych, czy gier hazardowych online może się utrzymać, albo nawet jeszcze bardziej się wzmocnić.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"