21.4 C
Chicago
sobota, 7 czerwca, 2025

Czechy przegrały z Anglią walkę o pierwsze miejsce w grupie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przed spotkaniem w Londynie było już jasne, że obie te drużyny wystąpią w 1/8 finału. Stawką było natomiast pierwsze miejsce w grupie D.

Od pierwszego gwizdka z animuszem zaatakowali Anglicy. Już w drugiej minucie blisko szczęście był Raheem Sterling, ale po przelobowaniu czeskiego bramkarza piłka trafiła w słupek.

Skrzydłowy Manchesteru City dopiął celu dziesięć minut później. Dośrodkowywał Jack Grealish, a zamykający akcję Sterling głową trafił do siatki.

Anglicy wciąż przeważali, jednak kolejnych bramek nie zdobyli. Bardzo dogodną sytuację zmarnował Harry Kane, którego strzał obronił Tomas Vaclik.

Czesi najbliżej gola byli w 34. minucie. Wówczas z kilkunastu metrów potężnie uderzył Tomas Soucek, ale piłka nieznacznie minęła słupek.

W drugiej połowie tempo wyraźnie siadło. Obie drużyny miały świadomość, że za kilka dni czeka je mecz w fazie pucharowej i oszczędzały siły.

W końcówce do czeskiej bramki trafił Jordan Henderson, ale był na pozycji spalonej i gol nie został uznany.

W 76. minucie na boisku w czeskiej drużynie pojawił się Tomas Pekhart – król strzelców ekstraklasy w sezonie 2020/21 i mistrz Polski z Legią Warszawa.

Wynik nie uległ już zmianie i pierwsze miejsce w grupie zajęła Anglia. Jej postawę na tym etapie trudno oceniać. W trzech meczach zgromadziła siedem punktów, zdobyła dwie bramki i żadnej nie straciła.

Prawdziwym sprawdzianem aspiracji „Wyspiarzy” będzie 1/8 finału. W niej zagrają bowiem z drugim zespołem grupy F, czyli zapewne z Francją, Niemcami lub Portugalią.

Czesi spadli na trzecie miejsce i ich rywalem prawdopodobnie będzie Holandia.

W drugim meczu tej grupy Chorwacja pokonała Szkocję 3:1 i wywalczyła drugą pozycję. To oznacza, że w 1/8 finału zmierzy się z drugim zespołem grupy E, w której występuje Polska. Biało-czerwoni, aby awansować do fazy pucharowej, muszą w środę wygrać ze Szwecją. (PAP)

wkp/ co/

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

👇 P O L E C A M Y 👇

Koniecznie zobacz nowy Polonijny Portal Społecznościowy "Polish Network v2,0"