9.7 C
wtorek, 30 kwietnia, 2024

Włochy: Zadyszka Juventusu

Piłkarze Juventusu tylko zremisowali na wyjeździe z Sassuolo 3:3 (2:1) w 33. kolejce ekstraklasy Włoch. To trzeci z rzędu mecz, którego nie udaje się wygrać liderowi Serie A.

Z klasyfikowanym w środku tabeli Sasuolo Juventus prowadził już 2:0 po golach Danilo i Gonzalo Higuaina. Potem jednak do głosu doszli gospodarze i w 64. minucie punkt Juventusowi zapewnił gol Alexa Sandro. Całe spotkanie w barwach ekipy z Turynu rozegrał Wojciech Szczęsny.

Na 5 kolejek do końca rozgrywek Juventus ma 77 punktów i w tabeli o 7 pkt wyprzedza Atalantę. Potknięcia lidera nie wykorzystało Lazio Rzym, które zremisowało w Udine 0:0. W ekipie gospodarzy od 68. minuty grał Łukasz Teodorczyk. Lazio jest 3. (69 pkt).

Tempa nie zwalnia AC Milan, który wygrał u siebie z Parmą 4:1 (0:1) i odniósł 5. zwycięstwo w 7. meczu. Ekipa z Mediolanu ma cały czas szansę na zajęcie miejsca dającego prawo gry w europejskich pucharach; na razie jest 7.

O lokatę wyżej z takim samym, co Milan dorobkiem punktowym sklasyfikowane jest Napoli, które zremisowało w środę w Bolonii 1:1. Polskiego bramkarza gospodarzy Łukasza Skorupskiego już w 7. minucie pokonał Manolas, a w końcówce wyrównał Musa Barrow.

Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik grali w zespole z Neapolu od początku; zostali zmienieni w drugiej połowie.

W Genui Sampdoria z Karolem Linettym, którego w 70. minucie zmienił Bartosz Bereszyński, pokonała Cagliari 3:0 (2:0; dwa gole Federico Bonazzolego). Obrońca gości Sebastian Walukiewicz został zmieniony w 57. minucie.

W czwartek m.in. czwarty w tabeli Inter (68 pkt) zagra na wyjeździe z ostatnim SPAL Ferrara (19 pkt). W strefie spadkowej są też Brescia (21 pkt) i Lecce (29 pkt).