19.9 C
Chicago
wtorek, 30 kwietnia, 2024

Studenci z Wrocławia finalistami konkursu dotyczącego lotu pozwalającego przekroczyć umowną granicę kosmosu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Projekt, który stworzyli, będzie walczył w finale konkursu Student Aerospace Challenge już 6 czerwca w Paryżu. Student Aerospace Challenge jest w tym roku organizowany po raz 13. Drużyny mają pół roku na opracowanie rozwiązania na jeden z zadanych problemów, związanych z lotami suborbitalnymi.

 

Lot suborbitalny to taki rodzaj lotu kosmicznego, w którym wystrzelony pojazd (statek kosmiczny) osiąga przestrzeń kosmiczną, ale nie dokonuje pełnego obrotu orbitalnego. Lot suborbitalny pozwala przekroczyć umowną granicę kosmosu, doświadczyć stanu nieważkości i spojrzeć z góry na naszą planetę.

 

To tańsza alternatywa dla lotów na Marsa czy Księżyc, również będąca rodzajem kosmicznej turystyki. Wrocławska grupa, składająca się z 4 osób – Beaty Suścickiej, Magdaleny Kubajewskiej, Justyny Pelc i Piotra Torchały, zajęła się problemami związanymi z kabiną załogową i jej wyposażeniem.

 

– Kabina załogowa to według nas najciekawsze wyzwanie, gdyż wymaga kompleksowego podejścia. Z jednej strony musi zapewniać bezpieczeństwo, z drugiej strony pozwalać na pełne doświadczenie możliwości, jakie dają loty suborbitalne. Jeżeli dołożymy wymagania prawne, kwestie finansowe i do tego oczekiwania klientów, zadanie staje się bardzo trudne – mówi Piotr Torchała, konstruktor w zespole Innspace.

 

Grupa stworzyła model 3D kabiny, uwzględniający wszystkie aspekty oraz zaproponowała elementy systemów pokładowych (takich jak system podtrzymywania życia czy systemy rozrywki pokładowej). Całość studenci zaprezentują 6 czerwca w Paryżu podczas The Suborbital Day.

 

szym aip

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520