21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

88 tysięcy łapówki i prawie 17 milionów przychodów miasteczka z mandatów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Były burmistrz Oak Brook Terrace przyznał się do stawianych mu zarzutów przyjmowania łapówek w związku z zainstalowaniem w miasteczku kamer na czerwonych światłach. Firma zarządzająca systemem wyparła się udziału w przekazywaniu pieniędzy obciążając odpowiedzialnością swoich byłych pracowników.

Tony Ragucci przyznał się do przyjęcia 88 tys. dolarów w czasie gdy kierował Oakbrook Terrace. Grozi mu do pięciu lat więzienia. Burmistrzem przestał być w 2020 roku, teraz, jak mówi asystent Prokuratora Generalnego James Durkin, współpracuje ze śledczymi licząc na łagodniejszy wyrok.

Kamery rejestrujące kierowców przekraczających skrzyżowanie na czerwonym świetle w Oakbrook Terrace przyniosły w latach 2017 – 2021 prawie 17 milionów dolarów dochodu do budżetu miasteczka. Były burmistrz promował je, jako środek prowadzący do zmniejszenia zagrożenia na drodze.

W podobnej sprawie w kwietniu winnym został uznany Louis Presta, były burmistrz Crestwood. Otrzymał wyrok roku więzienia za przyjęcie 5 tys. dol. w procederze z kamerami na czerwonych światłach.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520