Dostawczyni pizzy zaatakowała swoją klientkę nożem z powodu zbyt niskiego napiwku w motelu na Florydzie. Rozgoryczona kobieta po dostarczeniu pizzy wróciła na miejsce dostawy z uzbrojonym mężczyzną, który unieszkodliwił partnera klientki, kiedy 22-latka zadała jej 14 ciosów nożem. Świadkiem ataku była 5-letnia córka ofiary.
Do zdarzenia doszło w motelu Riviera w miejscowości Kissimmee na Florydzie. 22-letnia Brianna Alvelo, pracująca w charakterze dostawcy pizzy, realizowała tam jedno ze swoich zamówień. Wynajmująca jeden z pokoi para opłaciła zamówienie w kwocie 33,10 dolarów, wręczając Alvelo skromny napiwek w kwocie 2 dolarów.
22-latka była rozczarowana i wściekła. Po pewnym czasie wróciła w to samo miejsce ze swoim znajomym, uzbrojonym w broń palną. Po włamaniu się do pokoju pary znajomy Alvelo wyprowadził partnera ofiary do łazienki, cały czas trzymając go na muszce pistoletu. W tym czasie 22-latka zadała ofierze 14 ciosów nożem. Na wszystko patrzyła 5-letnia córka pary wynajmującej lokum.
Sprawcy ataku uciekli z miejsca zdarzenia. Ofiarę przewieziono do szpitala z ranami kłutymi klatki piersiowej, ramion, nóg i brzucha. Kobieta przeszła w placówce medycznej operację ratującą życie. W szpitalu dowiedziała się ponadto, że jest w początkowym stadium ciąży.
Alvelo została aresztowana w miniony poniedziałek pod zarzutem usiłowania zabójstwa, włamania z użyciem broni oraz porwania. Sędzia ustalił kaucję podejrzanej na kwotę 55 tys. dolarów. Wspólnik kobiety przebywa na wolności. Jego tożsamość nie jest znana.
Właściciel pizzerii, w której pracowała Alvelo, współpracuje z organami ścigania. Zapewnił, że nie miał nic wspólnego z atakiem, a bezpieczeństwo klientów i pracowników jest dla niego najwyższym priorytetem.
Red. JŁ