15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

17-latka zaatakowała swoją babcię nożem. Usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszała 17-latka, które zaatakowała swoją babcię nożem – poinformował w sobotę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Jak dodał, Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. na wniosek prokuratora zdecydował w sobotę o aresztowaniu dziewczyny na okres trzech miesięcy.
Do zdarzenia doszło 28 grudnia po godz. 15 w jednym z mieszkań przy ulicy Bojanowskiego w Ostrowie Wlkp. Z ustaleń policji wynika, że 17-letnia dziewczyna zaatakowała swoją babcię nożem.
67-letnią kobietę zabrano do szpitala i po opatrzeniu ran przewieziono na oddział ortopedii. Seniorka doznała ran ciętych w obrębie głowy, szyi i ręki. Przybyłym na miejsce zdarzenia policjantom ranna kobieta miała powiedzieć, że tuż przed atakiem wnuczka poprosiła seniorkę, by ta ją do siebie przytuliła.
Dziewczynę zatrzymano, pobrano od niej krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.
Prokuratura wszczęła śledztwo. „Przesłuchano świadków i zgromadzono dokumentację medyczną, ale śledztwo nadal trwa” – powiedział prokurator.
Dodał, że dziewczyna przyznała się i złożyła wyjaśnienia. Z zebranych informacji wynika, że relacje między dziewczyną a jej babcią były bardzo dobre. 17-latka systematycznie odwiedzała seniorkę w jej mieszkaniu.
Podejrzana usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi jej do 25 lat więzienia.(PAP)

 

autorka: Ewa Bąkowska

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520