20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Złagodzone restrykcje covidowe w szkołach w Illinois

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Administracja gubernatora Illinois J.B. Pritzkera ogłosiła zmiany w stanowych strategiach łagodzenia skutków COVID. Gubernator i podległe mu służby w dalszym ciągu przekonują co szczepień, ale nie będą już ich wymagały. To duża zmiana między innymi dla nauczycieli i uczniów.

Według wchodzących w życie w piątek przepisów, niezaszczepieni pracownicy oświaty nie będą już zmuszani do dwukrotnego w jednym tygodniu poddawania się testom na obecność koronawirusa. Jest to realizacja zaleceń wydanych w ostatnim czasie przez CDC, które rekomendują jednocześnie powrót do wcześniejszych wymagań, jeżeli sytuacja pandemiczna ponownie się zaogni.

W czasie konferencji prasowej, w czasie której ogłosił zmiany, gubernator Pritzker chwalił szczepionki przeciwko COVID-19. Wyraził zadowolenie z poziomu zaszczepienia populacji Illinois i zaapelował, aby „być na bieżąco z kolejnymi szczepionkami”. Ten apel skierował przede wszystkim do osób z grup ryzyka.

Swoją opinię na ten temat wyraził również dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois dr Sameer Vohra. Przypomniał, że mimo widocznego odwrotu pandemii, nadal ważne jest, aby pozostać w domu, jeśli odczuwa się objawy COVID-19. Przypomniał, że IDPH zaoferował szkołom milion szybkich testów COVID-19 do wykorzystania przez uczniów i pracowników w domach.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520