23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Zarejestrowany przestępca seksualny adwokatem? Kontrowersyjne orzeczenie Sądu Najwyższego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W niejednogłośnym głosowaniu Sąd Najwyższy stanu Waszyngton zatwierdził wniosek o nominację adwokacką dla zarejestrowanego przestępcy seksualnego. Wniosek przeszedł małą przewagą jednego głosu. Sędziowie zagłosowali w stosunku 5-4 – podaje „AZFamily”.

35-letni Zachary Leroy Stevens mieszka w Arizonie. Tam uczęszczał do szkoły prawniczej i współpracował z adwokatem, reprezentującym plemiona rdzennych Amerykanów. Dorastał w Utah, gdzie niejednokrotnie wpadł w konflikt z prawem. W 2006 roku został tam skazany za voyeuryzm, po wysłaniu dziecięcej pornografii do tajnego detektywa – miał wówczas 19 lat. Później aresztowano go za jazdę pod wpływem alkoholu.

Sąd Najwyższy stanu Waszyngton głosował 5-4 za umożliwieniem mu praktyki adwokackiej. Sędziowie zauważyli względną młodość Stevensa w czasie popełniania przestępstwa. Zwrócono uwagę na to, że „był nieznacznie starszy od osób, których obrazami się dzielił” oraz, że od tamtej pory wykazywał „dobry charakter moralny”.

Wcześniej umożliwienia praktyki adwokackiej odmówiono mu w Arizonie, ale spróbował w Waszyngtonie, gdzie miał się przeprowadzić wraz z żoną, która niedawno się z nim rozstała.

„Podobnie jak my wszyscy, Stevens jest czymś więcej niż tylko sumą najgorszych chwil jego życia” – napisała, reprezentująca większość, sędzia Mary Yu. „Jako dorosły powstrzymał się od jakichkolwiek nielegalnych zachowań od 2013 roku. W tym czasie ukończył studia i szkołę prawniczą, jest stale zatrudniony i rozwinął wspierającą sieć przyjaciół i rodziny”.

Reprezentantka sędziów, głosujących przeciwko – Barbarę Madsen – zwróciła uwagę, że Stevens do 2024 r. musi rejestrować się jako przestępca seksualny. Ponadto jego wniosek został odrzucony wcześniej w Arizonie. „Fakt, że Stevens musi rejestrować się jako przestępca seksualny, dopóki nie będzie mógł złożyć wniosku o umorzenie, jest szczególnie niepokojący, zwłaszcza że jednym z kluczowych obowiązków tego sądu jest ochrona społeczeństwa i jego zaufania do systemu sądowego” – napisała Madsen.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520