11.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

YouTuber rozbił awionetkę dla „lajków”. Sąd skazał twórcę na 6 miesięcy więzienia federalnego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

YouTuber który rozbił małą awionetkę w kalifornijskich Los Padres National Forest dla rozgłosu i „lajków” swoje pięć minut spędzi w więzieniu federalnym. W poniedziałek Biuro Prokuratora USA poinformowało, że mężczyzna został skazany na 6 miesięcy pozbawienia wolności.

30-letni Trevor Daniel Jacob z Lompoc może i zyskał popularność, ale ze swoimi nowymi fanami będzie mógł się skontaktować dopiero za pół roku.

24 listopada 2021 roku 30-latek wystartował awionetką z lotniska Lompoc City Airport, a następnie poleciał samotnie do Mammoth Lakes. Według planu Jacob miał tam wylądować, ale w rzeczywistości jego plan był zupełnie inny.

Prowadzący kanał na YouTube mężczyzna wyskoczył ze swojego samolotu w trakcie lotu, pozostawiając maszynę bez pilota. Nagrał, jak skacze ze spadochronem, a awionetka rozbija się w kalifornijskim parku narodowym.

Wkrótce 30-latek został zatrzymany przez policję. W toku śledztwa internetowy twórca okłamał inspektorów lotniczych twierdząc, że wyskoczył z samolotu, kiedy silnik jego samolotu stracił moc. W rzeczywistości maszyna była w pełni sprawna.

„Wygląda na to, że (Jacob) wykazał się wyjątkowo złym osądem popełniając przestępstwo” – stwierdzili prokuratorzy w komunikacie. „(Jacob) najprawdopodobniej popełnił to przestępstwo, aby wygenerować popularność w mediach społecznościowych i wiadomościach oraz uzyskać korzyści finansowe. Niemniej jednak tego typu ‘śmiałe’ zachowanie nie może być tolerowane”.

Jacob jest doświadczonym pilotem, skoczkiem spadochronowym oraz byłym olimpijczykiem. Według Tribune mężczyzna brał udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2014 roku, w których startował jako snowboardzista.

Red. JŁ

(Źródło: Sacramento Bee)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520