11.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

World Athletics nie pozwoli na start w Paryżu neutralnych sportowców z Rosji i Białorusi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent World Athletics Sebastian Coe oświadczył w piątek, że na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w lekkoatletyce nie wystąpią Rosjanie ani Białorusini, mimo że MKOl zezwolił na ich starty w barwach neutralnych.

 

„Możecie zobaczyć w Paryżu neutralnych sportowców z Rosji i Białorusi, ale nie w lekkoatletyce” – powiedział Coe na konferencji prasowej po posiedzeniu rady światowej federacji lekkoatletycznej w Monako.

 

„Stanowisko, jakie zajął i konsekwentnie zajmuje nasz sport, pozostaje niezmienione. To stanowisko przyjęte przez naszą radę, zatwierdzone przez zarząd i przy dwóch różnych okazjach na całym świecie zostało poparte niemal jednomyślnie przez rodzinę lekkoatletyczną” – wyjaśnił.

 

Pierwotnie World Athletics wykluczyło zawodników, trenerów i działaczy z Rosji i Białorusi, którzy wspierają inwazję, z wydarzeń już w marcu 2022 roku, wkrótce po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

 

Międzynarodowy Komitet Olimpijski w piątek otworzył drzwi rosyjskim i białoruskim sportowcom, umożliwiając im start w Paryżu w barwach neutralnych. Nie dotyczy to sportów zespołowych. Dopuszczenie zawodnicy nie mogą aktywnie wspierać wojny na Ukrainie.

 

Coe powiedział jednak, że decyzja MKOl „wskazuje na prymat federacji międzynarodowych” w zakresie dokonywania własnej oceny.

 

„Myślę, że to słuszne, że federacje międzynarodowe powinny podejmować takie decyzje, jakie ich zdaniem leżą w najlepszym interesie ich sportu. I to właśnie zrobiła nasza rada. Nasza decyzja jest przesądzona. Stwierdziliśmy, że w Paryżu nie będzie neutralnych zawodników”.(PAP)

 

mask/ rys/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520