21 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Władze Massachusetts chcą, aby w miastach było więcej drzew

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Władze Massachusetts przygotowały ustawę, dzięki której miasta w tym stanie znów staną się zielone. Projektu ustawy zakłada zalesianie terenów miejskich, w których pokrycie drzewami wynosi mniej, niż 20 procent.

W ustawie, zaproponowanej przez Reprezentantów Steve’a Owensa i Jennifer Armini oraz Senator Cindy Creem, mowa jest o zwalczaniu niedoboru drzew w miastach na terenie stanu. Priorytetem do zalesienia mają być miejsca, gdzie pokrycie drzewami nie przekracza 20 proc.

Według David’a Meshoulama, współzałożyciela i dyrektora wykonawczego Speak for the Trees, w stanie Massachusetts ubywa drzew z powodu urbanizacji, klimatu, zagrożeń ze strony szkodników i braku inwestycji w tym zakresie.

Sponsorzy ustawy liczą, że zwiększenie gęstości flory na obszarach miejskich pomoże w redukcji emisji gazów cieplarnianych i osiągnięciu celu zerowej emisji CO2 w Massachusetts do 2050 roku.

Finansowanie programu przewiduje połączenie funduszy stanowych i federalnych, a także donacji i grantów. Projekt ustawy wymagałby od wszystkich miast w stanie przygotowania planów rekompensujących niedobór drzew – oprócz miast o liczbie ludności poniżej 10 000 i pokryciu drzewami powyżej 60%.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520