20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Lewicowy kongresmen apeluje do Bidena o zaangażowanie w kryzys migracyjny

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Lewicowy członek Kongresu z Arizony alarmuje, że miejscowości przygraniczne nie są przygotowani na gwałtowny napływ nielegalnych imigrantów z terytorium Meksyku. Domaga się, aby Administracja Bidena – wobec rychłego wygaśnięcia Title 42 – skierowała na granicę większe wsparcie.

W związku z wygaśnięciem Title 42 oczekuje się, że drastycznie wzrośnie liczba nielegalnych przekroczeń granicy USA Meksyk. Przedstawiciel Kongresu Ruben Gallego, Demokrata z Arizony, domagał się w czwartek, aby Administracja Bidena skierowała na granicę wsparcie w postaci konkretnych zasobów, takich jak autobusy, łóżka, personel oraz fundusze, potrzebne do przetwarzania potencjalnych azylantów.

Prezydent Biden ogłosił w tym tygodniu, że jego Administracja skieruje na granicę 1500 czynnych żołnierzy jeszcze przed wygaśnięciem Title 42 – podaje New York Post. Obawy w związku z Title 42 dotyczą scenariusza, który zakłada, że po wygaśnięciu polityki wprowadzonej w czasie pandemii przez Donald Trumpa, migranci zaleją Stany Zjednoczone, przytłaczając społeczności przygraniczne.

Gallego domaga się, aby Biden zwrócił się do wszystkich zainteresowanych stron, w tym liderów stanów i powiatów, których społeczności mogą zostać dotknięte falą migracji.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520