31.5 C
Chicago
wtorek, 18 czerwca, 2024

W nowym budżecie Illinois przewidziano ulgi dla rodzin z dziećmi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W nowy budżecie Illinois, który trafił do podpisu gubernatora J.B. Pritzkera znajduje się zapis o uldze podatkowej dla rodzin z dziećmi. Budżet został wcześniej zatwierdzony przez staną Izbę Reprezentantów i Senat.

 

Początkowo ustawodawcy chcieli wprowadzić ulgę podatkową w wysokości 300 dolarów na każde dziecko. Zatwierdzony budżet obejmuje – jak to ujęto – inwestycje w wysokości 50 milionów dolarów na ulgę podatkową na dzieci dla kwalifikujących się rodzin o niskich dochodach z ulgą w podatku dochodowym, a także podwyżki płac dla specjalistów wsparcia bezpośredniego i pracowników Community Care Program oraz zwiększone fundusze dla szpitali.

Zgodnie z tekstem pierwotnego projektu ustawy, indywidualni podatnicy kwalifikowaliby się, gdyby ich roczny dochód wynosił 50 tysięcy dolarów lub mniej, przy czym limit ten wzrósłby do 75 tysięcy dolarów dla podatników pozostających w związku małżeńskim i składających wspólne zeznania podatkowe.

Według badania opublikowanego przez Illinois Economic Policy Institute, ustawa miałaby wpływ na ponad 800 tysięcy gospodarstw domowych, zmniejszając ubóstwo wśród dzieci o 3,3% i zmniejszając ubóstwo, którym dotkniętych jest 14 tysięcy dzieci w naszym stanie. Rodziny z dziećmi poniżej 12. roku życia będą mogły liczyć na kredyt od 300 do 600 dolarów.

Izba Reprezentantów zatwierdziła budżet Illinois w środę nad ranem. Opiewa on na 53,1 miliardy dolarów, czyli wyższy o 400 mln dolarów niż zaproponowany w lutym przez gubernatora J.B. Pritzkera. Nowy budżet podnosi podatki oraz wprowadza inne zmiany w kodeksie podatkowym, aby wygenerować 1,2 mld dolarów na sfinansowanie różnych programów w tym ulg podatkowych dla rodzin. Budżet, który został również przyjęty przez Senat podczas świątecznego weekendu Memorial Day trafił na biurko Pritzkera i czeka na jego podpis.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520