17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

W Internecie można kupić fałszywe karty szczepień przeciw COVID-19

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Internecie pojawiły się fałszywe karty szczepień przeciw koronawirusowi. Można je nabyć już za 200 dolarów.

 

Coraz częściej pojawiają się informacje, że dokument potwierdzający przyjęcie szczepionkę może być wymagany w miejscach pracy czy od pasażerów przez linie lotnicze. W przypadku osób, które nie zamierzają przyjąć szczepionki przeciw COVID-19 może to oznaczać poważne ograniczenia.

W związku z tym oszuści już wyczuli możliwość dodatkowego zarobku i oferują fałszywe karty szczepień. Do złudzenia przypominają one otrzymywane po przyjęciu preparatu. W Illinois w tym w rejonie Chicago na takich stronach internetowych jak Craigslist, eBay czy OfferUp pojawiły się ogłoszenia dotyczące możliwości nabycia takiej karty szczepień.

Prezes   Better Business Bureau na Chicago, Steve Bernas powiedział, że tak dużej liczby wyłudzeń z jakimi mamy do czynienia w czasie pandemii nie widział podczas swojej 33- letniej kariery. Zaznaczył, że kupując fałszywą kartę szczepień narażamy się na poważne konsekwencje. „Wyobraźmy sobie, że wchodzimy do samolotu z fałszywą kartą szczepień. Oszukiwanie nie jest dobre dla innych i dla Ameryki” – powiedział Bernas.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520