-0.6 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

W. Brytania/ Dziewczynki w wieku 13 i 14 lat aresztowane za napaść na ortodoksyjną Żydówkę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dwie dziewczynki w wieku 13 i 14 lat zostały aresztowane za rozbój, którego ofiarą padła w Londynie 20-letnia ortodoksyjna Żydówka – przekazała w niedzielę policja w brytyjskiej stolicy. Jak dodała traktuje zdarzenie jako możliwe przestępstwo z nienawiści.

Jak podała policja, do zdarzenia doszło w czwartek po południu w północno-wschodnim Londynie. Z nagrań z monitoringu ulicznego wynika, że dziewczynki, będące w szkolnych mundurkach, zaatakowały 20-latkę, po czym ukradły jej torebkę. U kobiety stwierdzono liczne siniaki, ale nie wymagała hospitalizacji. Dziewczynki zostały aresztowane w sobotę i pozostają w areszcie.
„Ofiara pochodzi z ortodoksyjnej społeczności żydowskiej. Z jej wyglądu było oczywistym, że jest Żydówką i istnieją poważne obawy, że z tego powodu stała się celem ataku. W obecnym klimacie, gdy obawy i niepewność w szerszej społeczności żydowskiej nasiliły się po atakach terrorystycznych w Izraelu i późniejszym wzroście liczby przestępstw z nienawiści na tle antysemickim w Londynie, obawy te są całkowicie uzasadnione” – oświadczył detektyw Asli Benson z londyńskiej policji metropolitalnej.
Dodał, że policja bada różne wersje, ale traktuje zdarzenie jako możliwe przestępstwo z nienawiści. Ze względu na to, że aresztowane dziewczynki są niepełnoletnie, ich personalia nie zostaną ujawnione. Nie wiadomo też nic o ich pochodzeniu etnicznym. (PAP)

bjn/ ap/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520