28.3 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

Ukraiński Wywiad: Rosja może wzmocnić szantaż jądrowy, by udaremnić wizytę Bidena w Europie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rosja może wzmocnić szantaż jądrowy przed przyszłotygodniową wizytą prezydenta USA Joe Bidena w Europie, aby udaremnić tę wizytę i osłabić wsparcie dla Ukrainy – ocenił w niedzielę ukraiński wywiad wojskowy (HUR).

W komunikacie opublikowanym na serwisie Telegram wywiad wskazał, że w Rosji rozpoczynają się ćwiczenia strategicznych sił jądrowych.

 

„Potwierdzono przygotowania komponentów strategicznych sił jądrowych do odpalenia rakiet balistycznych bazujących na morzu i lądzie, a także pocisków manewrujących odpalanych z powietrza” – oświadczył HUR.

 

Podał także, że w ramach przygotowań do tych manewrów przetestowano system Monolit, służący do scentralizowanego dowodzenia bojowego siłami zbrojnymi Rosji. Podniesiono też stan gotowości bojowej strategicznych sił jądrowych.

 

„Takie działania władz wojskowych i politycznych Rosji mają na celu w szczególności przeszkodzenie wizycie Bidena w Europie, zaplanowanej na 20-22 lutego, poprzez jawny szantaż jądrowy, a także osłabienie wsparcia międzynarodowego dla Ukrainy” – ocenił wywiad. (https://t.me/DIUkraine/1996).

 

Biden wyrusza w poniedziałek do Polski, gdzie od wtorku składa wizytę – drugą już od czasu, gdy Rosja rozpoczęła, w lutym 2022 roku, inwazję na Ukrainę. Jak podkreślił Biały Dom, wizyta w Polsce jest częścią szerszych dyplomatycznych wysiłków administracji USA związanych z rocznicą inwazji. (PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520