30.3 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Ujawniono nagrania z próby zatrzymania przestępcy podejrzanego o zastrzelenie policjanta

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

COPA ujawniła nagrania z dramatycznych wydarzeń jakie rozegrały się we wrześniu na Irving Park. Widać na nich, jak policjant strzela w kierunku SUV-a, którego kierowca próbował przejechać partnera funkcjonariusza.

Kierowca pojazdu był poszukiwany w sprawie zastrzelenia innego policjanta przy Irving Park. Funkcjonariusz i jego partner zatrzymali SUV-a w pobliżu 5000 West Lawrence Avenue 20 września. Kiedy zaczęli się do niego zbliżać, ten nacisnął gaz celując pojazdem w policjantów. Jeden z nich uskoczył pomiędzy inne, zaparkowane pojazdy, drugi wystrzelił w stronę samochodu napastnika. Podejrzany odjechał na Kennedy Expressway.

W raporcie po zdarzeniu można przeczytać, że policjant „wystrzelił ze swojej broni palnej w kierunku pojazdu, który popełnił przestępstwo, co stanowiło ostatnią deskę ratunku przed bezpośrednim zagrożeniem” dla jego partnera.

Polityka departamentu policji generalnie zabrania funkcjonariuszom strzelania do i w poruszające się samochody, „chyba że taka siła jest ostatecznością i jest niezbędna … do ochrony przed bezpośrednim zagrożeniem”.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520