20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Uderzenie po kieszeni dyscyplinuje kierowców. A jak sprawują się ukraińscy kierowcy?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Uderzenie po kieszeni dyscyplinuje kierowców. O połowę spadła liczba tych, którzy przekroczyli prędkość o „50+”. Ukraińcy kierowcy dotychczas nie sprawiają kłopotów – pisze poniedziałkowa „Rzeczpospolita”.

Jak czytamy, zaostrzone przepisy o ruchu drogowym weszły w życie od tego roku – za nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym i inne poważne wykroczenia kierowcy są surowo karani. Po blisko trzech miesiącach widać efekty.

 

„Skala przekroczeń prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym spadła w tym roku wobec tego samego okresu roku ubiegłego o 50 proc.” – mówi „Rzeczpospolitej” Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

 

Z informacji, jakie poznała „Rz” wynika, że w tym roku za tzw. 50+ zatrzymano prawa jazdy 6222 kierowcom, gdy w tym samym czasie roku ubiegłego – aż 12 597. „Spadek dotyczy także przekraczania prędkości do 30 km/h ponad dozwolony limit – tu w ciągu dwóch miesięcy tego roku policjanci ujawnili 222 tys. wykroczeń” – dodano.

 

„Jednak – co może zaskakiwać – mimo spowolnienia ruchu wypadków w tym roku było o 10 proc. więcej – 3707 (wzrost o 336) niż w tym samym czasie roku ubiegłego. Wzrosła też – do 395 – liczba zabitych, to o 27 więcej” – napisano.

 

Jak wskazuje gazeta, z kierowcami ukraińskimi – według policjantów – nie ma kłopotu. (PAP)

 

lui/ amac/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520