8.9 C
Chicago
niedziela, 28 lutego, 2021

Tusk przemawiał do członków CDU po niemiecku: Można na was liczyć

Popularne

Donald Tusk, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej (EPL), przesłał w sobotę pozdrowienia uczestnikom zjazdu niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU). Jego wystąpienie wyemitowano przed głosowaniem, mającym wyłonić nowego przewodniczącego tej partii, którym okazał się Armin Laschet.

Tusk podziękował CDU za postawę w czasie pandemii koronawirusa. Podkreślił, że gdyby miał wskazać, na kogo można liczyć w trudnych chwilach, to bez wahania wskazałby na CDU.Wolność, transparentność, prawda, rozsądek w walce z autorytarnymi tendencjami, korupcją, kłamstwami i populizmem zostały zachowane w dużej mierze dzięki CDU – powiedział przewodniczący EPL. Były „błogosławieństwem” dla całej Europy, także dla wschodnich sąsiadów Niemiec – dodał i podkreślił: „Jako Polak wiem, o czym mówię”.

 

W ocenie Tuska, to, że udało się zachować wiarę w przyszłość zjednoczonej Europy było możliwe dzięki „waszej konsekwencji, cierpliwości i – mówiąc wprost – przyzwoitości”.

 

Szef EPL zaapelował też o stałość „w naszej wspólnej walce o wolnościową demokrację”. Podkreślił, że „w walce o obronę wspólnych wartości trzeba będzie podjąć trudne decyzje”. „Wasze jasne stanowisko będzie decydujące i tym samym na wagę złota” – powiedział.

 

Tusk przemawiał do członków CDU po niemiecku.

 

(PAP)

bml/ mal/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane