11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Tusk o ewentualnym zamknięciu granicy z Ukrainą: Rozwiązanie tymczasowe i „bolesne” dla obu stron

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ukraina nie zamknie granicy z Polską, nie prowadzimy negocjacji w tej sprawie – oświadczył w środę ukraiński wicepremier Ołeksandr Kubrakow. Dodał, że Kijów czeka na „odpowiednie decyzje” ze strony polskiego rządu, by sytuacja nie osiągnęła poziomu impasu.

„Ukraina nie zamierza zamknąć swoich granic z Polską. Nikt ze strony ukraińskiej nie prowadzi negocjacji w tej sprawie. Nasi ludzie walczą o swoje przetrwanie na wojnie z rosyjskim agresorem. Dla nas stabilna granica to kwestia przetrwania” – napisał wicepremier w serwisie X.

„Mamy wielki szacunek do przyjaznej Polski i zaproponowaliśmy konstruktywne rozwiązania oraz podjęliśmy kroki, by obniżyć napięcia na granicy” – dodał wicepremier ds. infrastruktury.
Zaznaczył, że Kijów oczekuje „odpowiednich decyzji” ze strony polskiego rządu, by sytuacja nie osiągnęła poziomu impasu.
W środę premier Donald Tusk poinformował, że prowadzone są rozmowy ze stroną ukraińską o całkowitym zamknięciu granicy na wymianę towarową. Jak jednak zaznaczył, byłoby to rozwiązanie tymczasowe i „bolesne” dla obu stron.
„Rozmawiamy także ze stroną ukraińską o czasowym zamknięciu granicy i zamknięciu w ogóle wymiany towarowej. O tym też będę rozmawiał jutro z polskimi rolnikami, ale takie rozwiązanie byłoby tylko tymczasowe i obustronnie bolesne” – powiedział Tusk.
„Jestem gotów podjąć decyzje nawet twarde, jeśli chodzi o granicę z Ukrainą, zawsze w porozumieniu z Kijowem, żeby nie było napięć niepotrzebnych między Warszawą a Kijowem, ale musimy znaleźć rozwiązanie, które będzie długotrwałe” – dodał.

(PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520