18.1 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Tusk: będziemy głosować za depenalizacją aborcji i za związkami partnerskimi jako projektem rządowym

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Będziemy głosować za depenalizacją aborcji; będziemy głosować za związkami partnerskimi jako projektem rządowym, chociaż nie wszystkich udało mi się przekonać – napisał w środę na portalu X premier Donald Tusk. Kończymy dyskusję, czas na decyzje – oświadczył.

Na rozpoczynajacym się w czwartek posiedzeniu Sejm ma przeprowadzić drugie czytanie złożonego przez Lewicę projektu zmian w Kodeksie karnym dotyczącego m.in. zniesienia kary więzienia za przeprowadzenie lub pomoc w dokonaniu aborcji za zgodą kobiety.

We wtorkowym wywiadzie z TVN24 prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie podpisze ustawy zakładającej częściowej depenalizacji i dekryminalizację aborcji do dwunastego tygodnia ciąży, zapewniając jednoczenie, że kobiety w ciąży nie będą „w żaden sposób karane” za dokonanie aborcji.
Z kolei projekt ustawy o rejestrowanych związkach partnerskich – zakładający, że taki związek będą mogły zawrzeć dwie osoby pełnoletnie, stanu wolnego, niezależnie od płci – w ten poniedziałek pojawił się w wykazie prac legislacyjnych rządu. Do tej pory koalicja rządząca nie była zgodna, czy projekt powinien być zgłoszony jako poselski, czy rządowy.(PAP)

sno/ mok/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520