14.7 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Tragedia w Kolorado. Dziesięć ofiar śmiertelnych strzelaniny w supermarkecie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dziesięć osób zginęło w strzelaninie w supermarkecie w Boulder w Kolorado. Był pośród nich policjant, który przybył na miejsce zbrodni. Sprawca ataku został postrzelony, a następnie aresztowany przez policję. Motywy jego działania nie są na razie znane.

 

Według miejscowej policji do strzelaniny doszło ok. godz. 15 miejscowego czasu w supermarkecie King Soopers. Nie jest jeszcze znany motywu zbrodni.

Jak poinformowała agencja Reuters szef miejscowej policji Maris Herold potwierdziła, że wśród 10 zabitych jest 51-letni funkcjonariusz Eric Talley, który, jak dodała, jako pierwszy przybył na miejsce zbrodni.

Foto BOULDER POLICE DEPARTMENT PAP/EPA.

Domniemany sprawca ataku został aresztowany.

Na pokazywanym przez stacje telewizyjne nagraniu wideo widać było jak funkcjonariusze policji wyprowadzają ze sklepu rannego mężczyznę zakutego z tyłu w kajdanki. Był bez koszuli, odziany tylko w bokserki. Umieszczono go na noszach i załadowano do karetki.

 

Podczas konferencji prasowej komendant Kerry Yamaguchi z Departamentu Policji w Boulder powiedział, że śledczy dopiero zaczęli badać miejsce zbrodni.

 

„Mamy wielu ludzi, którzy zginęli w tym incydencie i przykro mi, że muszę donieść, że jeden z nich był policjantem z Boulder” – wyznał Yamaguchi. Nie podał żadnych szczegółów na temat podejrzanego.

 

Z kolei rzecznik szpitala Boulder Community Health, Rich Sheehan poinformował o przewiezieniu tam karetką jednej osoby z supermarketu. Przyznał, że pacjent poddany został leczeniu, ale odmówił sprecyzowania charakteru obrażeń lub stanu jego zdrowia.

 

Reuters cytuje kilku świadków strzelaniny, m.in. Deana Schillera, który przedstawił się jako dziennikarz transmitujący na żywo z miejsca zbrodni dla kanału YouTube ZFG Videography. Opisywał w wywiadach dla lokalnych mediów, że słyszał coś, co brzmiało jak wystrzał, gdy wychodził ze sklepu spożywczego. Zauważył też trzy rzekome ofiary, ale nie potrafił ocenić w jakim były stanie.

Stacje telewizyjne pokazywały działania policji przed supermarketem. Były tam karetki i wozy strażackie. Funkcjonariusze wyprowadzali klientów i pracowników ze sklepu z rękami na głowach.

 

Gubernator Kolorado Jared Polis napisał na Twitterze, że monitoruje wydarzenia rozgrywające się w Boulder.

 

„Moje modlitwy są z naszymi krajanami z Kolorado pogrążonymi w smutku i żalu, podczas gdy dowiadujemy się więcej o rozmiarach tragedii” – tweetował.

 

Tragedia w Boulder była drugą masową strzelaniną w Ameryce w ciągu tygodnia. W miniony wtorek, w trzech różnych miejscach w Atlancie, w stanie Georgia, i okolicach zginęło osiem osób, w tym sześć kobiet pochodzenia azjatyckiego. Oskarżonym o zabójstwa jest 21-letni mężczyzna.

 

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/wr/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520