18.1 C
Chicago
środa, 17 kwietnia, 2024

Strefa Gazy jak Holokaust? Blinken polemizuje z Lulą

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sekretarz stanu USA Antony Blinken powiedział prezydentowi Brazylii Luizowi Ignacio Luli da Silvie, że Stany Zjednoczone nie zgadzają się z jego wypowiedzią, w której porównał wojnę w Strefie Gazy do Holokaustu. Mówił o tym w środę przed szczytem G20 w Brazylii.

Podczas spotkania z Lulą Blinken „poruszył kwestię Gazy i jasno powiedział, ze nie zgadzamy się z jego wypowiedzią” – przekazał dziennikarzom towarzyszącym Blinkenowi przedstawiciel Departamentu Stanu USA.

Przemawiając w niedzielę na szczycie Unii Afrykańskiej w Etiopii, Lula powiedział: „To, co dzieje się w Strefie Gazy z narodem palestyńskim, nie ma odpowiednika w innych momentach historycznych. W rzeczywistości miało to miejsce, kiedy Hitler zdecydował się zabić Żydów”.
Blinken i Lula rozmawiali ze sobą przez ponad 1,5 godziny, a tematy obejmowały także sytuację w Wenezueli i na Haiti, wojnę na Ukrainie oraz sprawy dwustronne – podały źródła w Departamencie Stanu.
Biuro prezydenta Brazylii zakomunikowało, że Lula w rozmowie z Blinkenem podkreślił konieczność zakończenia konfliktów na Ukrainie i w Strefie Gazy, a obaj przywódcy zgodzili się, ze powinno powstać państwo palestyńskie.
Wspierające Izrael dyplomatycznie i militarnie, Stany Zjednoczone zawetowały we wtorek nowy projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ, żądający natychmiastowego wstrzymania ognia. (PAP)

 

mw/ mal/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520