21.6 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Sondaż IBRiS dla „Rz”: Większość Polaków za likwidacją świadczenia dla osób przyjmujących Ukraińców

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Niemal dwie trzecie badanych uważa, że rząd słusznie likwiduje świadczenie dla osób, które przyjęły Ukraińców – chodzi o 40 zł za osobę dziennie – wynika z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”.

Gazeta przypomina, że od 1 lipca rząd przestanie wypłacać specjalną gratyfikację dla tych, którzy przyjęli uchodźców z Ukrainy – dotąd otrzymywali po 40 zł dziennie na każdą osobę, której zapewnili wyżywienie i nocleg.

 

W sondażu IBRiS większość ankietowanych ocenia decyzję rządu pozytywnie – łącznie 63,4 proc. z nich twierdzi, że to „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze”. Przeciwnie uważa niespełna co trzeci, a zdecydowanie krytycznych głosów jest zaledwie 11,6 proc.

 

„Rz” wskazuje, że większe poparcie dla likwidacji świadczenia wyrażają zwolennicy Zjednoczonej Prawicy niż opozycji, częściej kobiety niż mężczyźni. Najwięcej „za” jest wśród seniorów, najmniej wśród młodych. Pełne, bo 100-proc. poparcie dla likwidacji „40 zł” wyrażają mieszkańcy woj. świętokrzyskiego – nikt z mieszkających tu ankietowanych nie skrytykował decyzji rządu. Mocno ją akceptują również osoby z woj. podlaskiego (86 proc.), łódzkiego czy podkarpackiego. Z kolei na Śląsku czy Opolszczyźnie – już tylko niewiele ponad 40 proc.

 

Sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej” przeprowadzono w dniach 3-4 czerwca br., metodą CATI na 1000-osobowej grupie respondentów.(PAP)

 

kkr/ dki/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520