17.1 C
Chicago
środa, 21 lutego, 2024

Skarbnik powiatu Cook obniża kary za zwłokę w zapłacie podatku od nieruchomości

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Mieszkańcy powiatu Cook zostaną obarczeni mniejszą karą za opóźnienie w zapłacie podatku od nieruchomości. Roczne kary odsetkowe obniżono z 18% do 9%, a miesięczna stawka została zmniejszona z 1,5% do 0,75%.

 

Obniżona stawka dotyczy rat, które mają być wpłacone do 1 marca. Niższe stawki oznaczają, że właściciele nieruchomości oszczędzają po 90 dolarów na każde 1000 dolarów należnych podatków -podało biuro skarbnika powiatu Cook. Z jego obliczeń wynika, że właściciele nieruchomości oszczędzą łącznie od 25 do 35 milionów dolarów.

Celem obniżki kar jest zachęcenie właścicieli domów do zapłacenia rachunków podatkowych i uniknięcia ich sprzedaży. „Te niższe stopy procentowe pomogą tym, którzy nie są w stanie zapłacić podatku od nieruchomości w całości w terminie i którzy dokonują częściowych płatności za opóźnione podatki, aby rozłożyć obciążenie” – powiedziała skarbnik Maria Pappas.

Przypomniała, że jej biuro dążyło do reform po opublikowaniu w 2022 r. raportu, który wykazał, że nierówności w systemie podatkowym spowodowały większe obciążenie dzielnic zamieszkałych w większości przez Afroamerykanów i Latynosów.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520