21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Sikorski o 50 mld dolarów dla Ukrainy: duży krok w dobrą stronę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Szef MSZ Radosław Sikorski ocenił w piątek, że decyzja Grupy G7 o przeznaczeniu 50 mld USD z zamrożonych rosyjskich aktywów na pomoc Ukrainie, to duży krok w dobrą stronę i kluczowa decyzja. „Zachód musi nadal wspierać Ukrainę tym, co niezbędne – bronią i środkami na odbudowę: – dodał.

Przywódcy państw G7, obradujący we włoskim regionie Apulia osiągnęli w czwartek porozumienie w sprawie wypłaty 50 mld dolarów Ukrainie z tytułu wykorzystania zysków z zamrożonych w UE i krajach G7 rosyjskich aktywów – podał Reuters.

 

W piątek rano szef MSZ ocenił, że decyzja światowych przywódców to „duży krok w dobrą stronę”. „Grupa G7 zdecydowała o przeznaczeniu 50 mld USD z zamrożonych rosyjskich aktywów na pomoc Ukrainie. To kluczowa decyzja. Zachód musi nadal wspierać Ukrainę tym, co niezbędne – bronią i środkami na odbudowę” – napisał Sikorski na platformie X.

 

Trzydniowy szczyt przywódców państw grupy G7 rozpoczął się w czwartek. Tematem przewodnim spotkania są zamrożone po rosyjskiej inwazji Ukrainy środki centralnego banku rosyjskiego przechowywane w europejskich bankach. Specjalnymi gośćmi G7 są m.in. papież Franciszek i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. (PAP)

 

autor: Karol Kostrzewa

 

kos/ mrr/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520