21.6 C
Chicago
czwartek, 18 lipca, 2024

Scholz: propozycje pokojowe Putina nie są poważne

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Przywódcy państw G7 nie omawiali wysuniętych w piątek propozycji pokojowych Władimira Putina, gdyż wszyscy wiedzą, że nie są one poważne – oświadczył kanclerz Niemiec Olaf Scholz we Włoszech przed odlotem do Szwajcarii na konferencję ws. pokoju na Ukrainie.

 

Scholz oznajmił, że propozycje Putina – by Ukraina zrzekła się czterech swoich obwodów, zaprzestała walk i zrezygnowała z zamiaru przystąpienia do NATO – mają na celu wyłącznie odwrócenie uwagi od rozpoczynającej się w sobotę konferencji w Buergenstocku w Szwajcarii.

 

„Wszyscy wiedzą, że ta propozycja nie była przedstawiona na poważnie, a tylko miała związek z konferencją w Szwajcarii” – powiedział Scholz w wywiadzie dla telewizji ZDF.

 

Przywódcy G7 zebrani na zakończonym w piątek szczycie w Apulii na południu Włoch zadeklarowali w dokumencie końcowym „solidarność, by wspierać walkę Ukrainy o wolność i jej odbudowę tak długo, jak będzie to konieczne”.

 

W sobotę rozpoczyna się w Szwajcarii dwudniowa konferencja ws. pokoju na Ukrainie. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w piątek, że weźmie w niej udział sto państw i organizacji międzynarodowych zjednoczonych „wspólnym celem trwałego i sprawiedliwego pokoju”. (PAP)

 

mw/ zm/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520