11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Rzecznik rządu: W sprawie otwarcia hoteli nie ma jednomyślności

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rząd nie przewiduje nowych obostrzeń. W sprawie otwarcia hoteli nie ma jednomyślności – mówi w wywiadzie dla piątkowej „Rzeczpospolitej” rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller w rozmowie z gazetą poinformował, że w piątek, po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego rząd przedstawi nowe zasady w sprawie restrykcji.

 

Pytany przez „Rz”, czy będą otwierane hotele, odparł, że „trwa dyskusja”. „Nie ma jednomyślności w tym zakresie. Dzisiaj jest mi trudno deklarować wprost, co będzie zakomunikowane. Tu nie chodzi tylko o zakażanie się w hotelach, tylko po drodze, gdy jesteśmy w komunikacji, spotykamy się, pomiędzy różnymi województwami osoby się przemieszczają, to był problem, który widzieliśmy w Portugalii, Francji, Wielkiej Brytanii. To są trudne decyzje i nie zostały jeszcze podjęte” – zaznaczył.

 

Dopytywany, czy zniesienie części obostrzeń nie jest przesądzone, rzecznik rządu powiedział: „Sytuacja jest taka, że kierunek zmian nie jest tak oczywisty, jakby to wyglądało jeszcze kilka dni temu”. „Natomiast żadnego zaostrzenia zasad w tej chwili nie przewidujemy” – dodał.

 

Müller  był też pytany o zapowiadany przez premiera Mateusza Morawieckiego pakiet działań na rzecz dalszego rozwoju kraju pod hasłem „Nowy Ład”. Podkreślił, że w „Nowym ładzie” zawarty jest cały pakiet różnego rodzaju zmian, które mają charakter reform wewnętrznych państwa. „Środki unijne są jednym z elementów planu, ale nie najważniejszym, bo jest kilka zmian, które dotyczą po prostu spraw krajowych i są istotne z punktu widzenia społecznego” – powiedział. Dodał, że szczegóły programu są doprecyzowywane.

 

Odnosząc się z kolei do zapowiadanego nowego podatku od reklam, rzecznik zwrócił uwagę, że takie rozwiązanie jest stosowane również w innych krajach europejskich. Wyjaśnił, że podatek od reklam dotyczyłby „cyfrowych gigantów lub największych firm, głównie międzynarodowych”. „Pozyskane środki miałyby być przeznaczone na działania związane z leczeniem oraz zasiliłyby budżet kultury” – wskazał Müller.(PAP)

 

kkr/ amac/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520