12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Rząd zgodny z PO i Lewicą ws. weryfikacji covidowej. Posłanka PiS Anna Maria Siarkowska „przybita”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Nie chcemy dyscypliny w klubie ws. projektu o weryfikacji covidowej – przyznał w rozmowie z dziennikarzami szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Zaznaczył także, że w związku z sytuacją dotyczącą koronawirusa mogą być konieczne ostrzejsze działania rządu.

W środę na Komisji Zdrowia odbędzie się wysłuchanie publiczne projektu o weryfikacji covidowej, który w połowie grudnia złożyła grupa posłów PiS. Projekt zakłada m.in. możliwość żądania przez pracodawcę okazania informacji o ważnym negatywnym wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, informacji o przebytej infekcji SARS-CoV-2 lub o wykonaniu szczepienia przeciwko COVID-19. Przewiduje on również możliwość delegowania do pracy poza stałe miejsce pracy lub do innego rodzaju zajęcia.

 

Szef klubu PiS podczas rozmowy z dziennikarzami w Sejmie pytany o projekt ws. weryfikacji covidowej przywołał wypowiedzi szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego, który w związku z sytuacją pandemiczną zapowiedział ewentualne nowe obostrzenia. „Sytuacja jest, jak państwo widzicie, na świecie fatalna, w Polsce jeszcze tak źle nie jest, choć niepokoi wysoki procent zgonów” – powiedział. „Być może jakieś ostrzejsze działania będą konieczne” – dodał.

 

Przyznał, że na początku przyszłego początku Prezydium Sejmu rozstrzygnie, czy projekt ws. weryfikacji trafi na najbliższe posiedzenie, które planowane jest na 12-13 stycznia.

 

Terlecki był także pytany o dyscyplinowanie w klubie posłów, którzy są przeciwnikami szczepień. Przypomniano jego spotkanie z posłanką Anną Marią Siarkowską (PiS), która ze spotkania miała wyjść – w opinii dziennikarki zadającej pytanie – „przybita”.

 

„Wydaje mi się, że sympatycznie rozmawialiśmy wtedy z panią poseł, natomiast nie chcemy w tej kwestii dyscypliny” – powiedział Terlecki.

 

Pytany, czy w związku z sytuacją covidową Sejm będzie obradował w formule zdalnej, polityk PiS odpowiedział, że wszystko jest możliwe, choć wolałby, żeby obrady nie były zdalne. Zastrzegł, że nie ma w tej sprawie decyzji.

 

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania potwierdziły 6 tys. 422 nowe zakażenia koronawirusem, a 9 osób z powodu COVID-19 zmarło. Łącznie od 4 marca 2020 roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 4 mln 133 tys. 851 zakażeń. Zmarło 97 tys. 601 osób z COVID-19. (PAP)

 

autor: Grzegorz Bruszewski

 

gb/ ann/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520