20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Rząd nie zabezpieczył w budżecie pieniędzy na program „laptop dla ucznia”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski powiedział, że chciałby, aby program laptop dla ucznia był kontynuowany, ale w budżecie nie ma pieniędzy na ten cel, więc jego resort rozmawia z ministerstwem edukacji o przyszłości tego programu.

Wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski w poniedziałek w TVN 24 wyraził chęć kontynuowania programu laptop dla ucznia, ale zaznaczył, że obecnie w budżecie nie ma pieniędzy zabezpieczonych na ten cel.
Zaznaczył, że jego resort rozmawia z ministerstwem edukacji na temat kontynuowania tego projektu.
Zgodnie z uchwaloną w ubiegłym roku ustawą o wspieraniu kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, począwszy od roku szkolnego 2023/2024 kolejne roczniki uczniów klas IV szkół podstawowych publicznych i niepublicznych mają otrzymywać bezpłatnie laptopy. Mają być one kupowane centralnie, a następnie trafiać do organów prowadzących szkoły i do uczniów. Przekazywanie urządzeń rodzicom lub opiekunom prawnym ucznia ma odbywać się na podstawie umowy na własność albo umowy użyczenia.
W uzasadnieniu do projektu ustawy jako źródło sfinansowania programu wskazano środki z budżetu Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Laptopy dla pierwszego rocznika czwartoklasistów, który otrzymał je we wrześniu 2023 r., kupione dzięki mechanizmowi prefinansowaniania przez Polski Fundusz Rozwoju. (PAP)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520