32.5 C
Chicago
sobota, 22 czerwca, 2024

Rosyjskie okręty wojenne pojawiły się w pobliżu wybrzeża Florydy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

We wtorek, 11 czerwca, u wybrzeży Florydy pojawiły się cztery rosyjskie okręty wojenne – w tym okręt podwodny o napędzie atomowym. Według białego wywiadu (OSINT) i analityków Rosjanie płyną na manewry wojskowe na Kubie.

W środę, 5 czerwca, amerykańscy urzędnicy poinformowali o organizacji manewrów bojowych rosyjskiej marynarki wojennej na Karaibach. Ćwiczenia mają być przeprowadzone wspólnie z Kubańczykami.

Stany Zjednoczone nie postrzegają spodziewanego przybycia flotylli na półkulę zachodnią jako zagrożenia – podkreślili urzędnicy.

We wtorek cztery rosyjskie okręty pojawiły się niedaleko wybrzeża Florydy, w drodze na zapowiedziane ćwiczenia. Wśród nich jest okręt podwodny o napędzie atomowym.

Kuba oświadczyła w zeszłym tygodniu, że na pokładzie okrętów nie ma broni jądrowej i nie stanowią one zagrożenia dla USA.

„Wizyta ta jest zgodna z historycznymi przyjaznymi stosunkami między Kubą a Federacją Rosyjską i ściśle przestrzega się przy tym międzynarodowych przepisów” – oświadczyło kubańskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Wizyta ma jednak miejsce w momencie wzrostu napięcia pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Rosją w związku ze wsparciem USA dla Ukrainy – informują amerykańscy urzędnicy.

Wizyta odbywa się również w okolicznościach, gdy niedawno prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł, że jego kraj może w odpowiedzi na amerykańską pomoc dla Ukrainy dostarczyć broń dalekiego zasięgu do państw, w których zasięgu znajdują się państwa zachodnie.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520