-2.5 C
Chicago
piątek, 23 lutego, 2024

Rosną odsetki od pieniędzy wydanych na zasiłki w Illinois. Stanowa rewizor chce ich zamrożenia

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Illinois i siedem innych stanów prosi rząd federalny o powrót do zamrożenia odsetek, które narastają od pieniędzy pożyczonych na wypłatę zasiłków dla bezrobotnych. Pieniądze te były wypłacane podczas wczesnej fazy pandemii koronawirusa.

 

Illinois jest winne federalnemu funduszowi bezrobocia prawie 4.5 miliarda dolarów, od których naliczane są odsetki w wysokości 2.27% od 6 września. W piątek (10 grudnia) stan był winien $19.6 mln odsetek. Ten dług może się zwiększyć nawet do ponad $100 mln, jeśli zobowiązanie nie zostaną spłacone przez rok, wynika z analizy biura stanowej rewizor Susany Mendozy.

„Podatnicy nie powinni być na haczyku za odsetki tylko dlatego, że pandemia trwa dłużej niż przewidywano”, powiedziała Mendoza w oświadczeniu. „Stany zmagają się z tym, jak najlepiej uzupełnić swoje uszczuplone przez COVID fundusze dla bezrobotnych i nie powinny tego robić przy włączonym liczniku”.

Mendoza dołączyła do szefów fiskusa z Kolorado, Connecticut, Massachusetts, Minnesoty, New Jersey, Nowego Jorku i Pensylwanii. Chcą oni prosić sekretarz skarbu USA Janet Yellen o poparcie administracji Bidena dla przywrócenia przerwy w naliczaniu odsetek, która wygasła we wrześniu.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520