23 C
środa, 1 maja, 2024

Reprezentacja Polski wróciła bezpiecznie do hotelu

Polscy piłkarze wrócili bezpiecznie do hotelu po wygranym 1:0 wyjazdowym spotkaniu z Albanią w eliminacjach mistrzostw świata. W środowe przedpołudnie wylecą z Tirany. W czasie meczu sytuacja na trybunach była bardzo napięta, sędzia nawet przerwał zawody na 20 minut.

W 77. minucie bramkę dla Polski zdobył Karol Świderski. Po tym golu na boisko zaczęły lecieć z trybun różne przedmioty, m.in. plastikowe butelki. Francuski arbiter Clement Turpin, który już wcześniej zwracał uwagę obserwatorowi meczu na niewłaściwe zachowanie kibiców, zdecydował, że zawody zostaną przerwane.

Piłkarze obu drużyn zeszli do szatni. Po około 20 minutach, gdy sytuacja na trybunach w sektorach Albańczyków się uspokoiła, sędzia wznowił rywalizację. Wynik już się nie zmienił.

Tuż po meczu też było niespokojnie. Kiedy Świderski udzielał wywiadu TVP, posypały się w jego kierunku plastikowe butelki.

Później sytuacja już się uspokoiła. Jak poinformował w nocy PAP team menedżer reprezentacji i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski, piłkarze wrócili bezpiecznie do hotelu.

W środowe przedpołudnie kadra Paulo Sousy wyleci z Tirany do Warszawy, ale większość zawodników wróci bezpośrednio ze stolicy Albanii do swoich klubów. (PAP)