12.9 C
Chicago
wtorek, 20 lutego, 2024

Rahm Emanuel ostrzega: Chiny przez swoją potęgę gospodarczą mogą zmienić polityczny porządek świata

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Były burmistrz Chicago a obecnie ambasador USA w Japonii, Rahm Emanuel ostrzega przed możliwymi politycznymi zmianami. Emanuel stwierdził, że Chiny mogą wykorzystać swoją potęgę gospodarczą do wywarcia wpływu na pozostałe państwa i wymuszenia na nich zmian politycznych na świecie.

 

Takie działania obecny ambasador USA w Japonii nazwał „dyplomacją handlową”. Zaznaczył, sytuacja jest alarmująca zwłaszcza wobec inflacji jaka dotknęła cały świat, obawami o bezpieczeństwo w obliczu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal groźnej pandemii koronawirusa.

„Od kradzieży własności intelektualnej przez uzależnienie się od Chin i tworzonego wobec nich zadłużenia. To nie pierwszy przypadek kiedy jakieś państwo uzależnia od siebie ekonomicznie inne a przez to wpływa na ich politykę” – powiedział Rahm Emanuel.

Zwrócił uwagę, że Japonia i USA muszą wspólnie znaleźć sposoby na przeciwstawienie się chińskiemu przymusowi gospodarczemu o czym jako pierwszy mówił minister spraw zagranicznych Kraju Kwitnącej Wiśni.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520