7 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Radni chcą by technologia ShotSpotter nadal działała w Chicago

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kontrowersyjna technologia ShotSpotter nadal może być wykorzystywana w niektórych okręgach Chicago. Wcześniej burmistrz Brandon Johnson zdecydował się nie przedłużać umowy na jej stosowanie.

 

Zgodnie z zapowiedzią, ShotSpotter ma działać jeszcze podczas Narodowej Konwencji Demokratów (DNC), która dobędzie się w Chicago od 19 do 22 sierpnia. Rozporządzenie, które może utrzymać kontrowersyjną technologię zwalczania przestępczości ShotSpotter w niektórych okręgach zostanie poddane pod głosowanie Rady Miasta Chicago.

Radny Raymond Lopez, który reprezentuje 15. okręg miejski, udostępnił nagranie audio, aby uzasadnić, dlaczego nadal powinno się korzystać z ShotSpotter: „To nie są fajerwerki. To 19 pocisków wystrzelonych w 8. okręgu” – powiedział Lopez.

Miejska komisja ds. policji i straży pożarnej Rady Miasta Chicago podjęła działania, które dałyby mieszkańcom możliwość wypowiedzenia się na temat dalszego korzystania z technologii lokalizacji wystrzałów. „Nasi wyborcy, nasi podatnicy i ludzie mieszkający w Chicago powinni być tak samo ważni jak delegaci DNC i wybrani urzędnicy, którzy przyjeżdżają do Chicago” – powiedziała radna Monique Scott z 24. okręgu wyborczego.

Dodała, że jeśli ShotSpotter jest wystarczająco dobrym narzędziem do wykorzystania przez DNC, to jest wystarczająco dobre, aby wykorzystać je w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Chicago.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520