13.5 C
Chicago
wtorek, 20 lutego, 2024

Prywatna uczelnia z Massachusetts delegalizuje propalestyński klub studencki. „Wspierają Hamas”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prywatny uniwersytet z Massachusetts zdelegalizował swój oddział propalestyńskiej organizacji studenckiej National Students for Justice in Palestine (SJP). Brandeis University argumentuje decyzję jawnym wspieraniem terroryzmu przez koło studenckie.

Brandeis University to pierwsza prywatna uczelnia w USA, która zdecydowała się na likwidację studenckiej organizacji National Students for Justice in Palestine na swoim kampusie.

Rzecznik placówki przekazał, że stało się tak dlatego, iż SJP „otwarcie wspiera Hamas, organizację terrorystyczną”, a „taka ekspresja nie jest chroniona przez zasady wolności słowa Brandeis”.

W liście uniwersyteckim do władz oddziału SJP kierownictwo uczelni napisałó, że grupa „nie będzie już kwalifikować się do finansowania, nie będzie mogła prowadzić działań na kampusie ani używać nazwy i logo Brandeis w promowaniu siebie lub swoich działań”.

Oddział SJP z Brandeis opublikował odpowiedź w oświadczeniu na Instagramie. Przedstawiciele organizacji stwierdzili, że Brandeis to „uczelnia, która twierdzi, że ceni sprawiedliwość społeczną, a próbuje ich uciszyć”.

Uniwersytet Brandeis został założony w 1948 roku przez amerykańską społeczność żydowską. Na stronie internetowej uczelni można przeczytać, że uniwersytet „jest inspirowany wartościami, które są zakorzenione w żydowskiej historii i doświadczeniu”.

Red. JŁ

(Źródło: Daily Beast)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520