21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Prokurator Kim Foxx nie będzie zeznawać ws. Jussiego Smolletta

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sąd nie zgodził się na przesłuchanie prokurator stanowej powiatu Cook, Kim Foxx w sprawie toczącej się przeciw aktorowi, Jussemu Smollettowi. Reprezentujący go adwokaci chcieli dołączyć   prokurator do listy świadków.

 

Prokuratura stanowa powiatu Cook zrezygnowała z postawienia zarzutów Smollettowi, którego oskarżono o przygotowanie rasistowskiego i antygejowskiego ataku na siebie w 2019 roku. Adwokaci aktora nie mogą też wspominać przed ławą przysięgłych o innych postępowaniach toczących się w tej sprawie – zdecydował w czwartek sędzia powiatu Cook, James Linn. Mogą jednak powiedzieć przysięgłym o broni znalezionej w domu braci, których Smollett miał wynająć do przeprowadzenia ataku.

Przypomnijmy: w styczniu 2019 roku Jussie Smollett zgłosił pobicie. Zeznał, że został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Atak jego zdaniem miał charakter ksenofobiczny i rasowy. W trakcie śledztwa bardzo szybko udało się ustalić, że aktor wynajął rzekomych sprawców i atak był przez niego zaplanowany.

Policja zarzuciła mu złożenie fałszywych zeznań. Prokuratura stanowa powiatu Cook oddaliła wszystkie zarzuty postawione Smollettowi. W kwietniu 2019 roku władze Chicago złożyły pozew przeciw aktorowi, w którym domagały się zapłaty 130 tysięcy dolarów w ramach zadośćuczynienia między innymi za nadgodziny dla policjantów, którzy prowadzili dochodzenie w tej sprawie.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520