11.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Proces Eda Burke’a będzie kontynuowany. Obrona byłego radnego chciała go unieważnić

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sędzia prowadząca proces korupcyjny byłego radnego z Chicago Eda Burke’a odrzuciła w czwartek wniosek obrony o unieważnienie przewodu. Sędzia Virginia Kendall nie uznała dowodów adwokatów byłego radnego za wystarczające i tym samym proces będzie kontynuowany.

 

Obrońcy poprosili o unieważnienie procesu po tym, jak świadek składający zeznania pod przysięgą nazwał zachowanie Burke’a „chicagowskim” i „skorumpowanym”. Sędzia Kendall powiedziała, że komentarz świadka Raya Langa był niezamierzoną uwagą i był jego własną opinią. Wypowiedź świadka została natychmiast usunięty z protokołu. Wiadomość mailowa, którą omawiał w tym czasie, również usunięto z materiału dowodowego.

Obrońcy byłego, wpływowego radnego powiedzieli, że komentarz może być podstawą do apelacji, jeśli Burke zostanie skazany. Lang, członek zarządu Amtrak, zakończył swoje zeznania w czwartek rano. Zanim to zrobił, został upomniany przez sędziego za wspomniane komentarze. Prokuratorzy zapytali Langa, czy Burke interweniował w sprawie, którą deweloper Old Main Post Office miał z Amtrak.

Linie kolejowe firmy przebiegają pod posesją i ekipy budowlane potrzebowały dostępu do tego terenu. Obrońcy argumentowali, że zaangażowanie Burke’a było zgodne z tym, o co prosiło wielu innych wybranych urzędników, i skłonili Langa do przyznania, że Burke nigdy nie postawił ultimatum Amtrakowi.

Przez resztę poranka prokuratorzy odtworzyli serię rozmów telefonicznych potajemnie nagranych przez FBI, w których inny były radny, współpracujący ze służbami federalnymi Danny Solism oraz Burke omawiają rozwój poczty i możliwość zajęcia się przez prywatną firmę prawniczą Burke’a kwestiami związanymi z odwołaniem podatkowym dla deweloperów.

Prokuratura federalna zarzuca Burke’owi w związku z Old Main Post Office. Oskarżają Burke’a o wykorzystywanie swojego urzędu publicznego dla uzyskania prywatnych korzyści. Burke usłyszał 14 zarzutów w tym łapówkarstwa i wymuszenia.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520